Dohodnite si obhliadku:    0903 830 080

Články a zaujímavosti

08. júla 2019

Autor: 3M Dom

Ako si vybrať správneho architekta?

Cesta za každým kvalitným domom sa začína vždy rovnako, a to dobrým a kvalitným návrhom. Ten by mal brať do úvahy vaše predstavy, potreby a životný štýl. A k tomu potrebujete toho správneho architekta. Ale ako ho nájsť?

02. júna 2019

Autor: 3M Dom

Nízkoenergetický alebo pasívny dom?

Plánujete stavbu rodinného domu? Chceli by ste nízkoenergetický či pasívny dom? Tak čítajte ďalej. V tomto článku si vysvetlíme, aké sú základné rozdiely medzi nízkoenergetickým a pasívnym domom. V princípe majú oba rovnaký cieľ, a to čo najväčšie zníženie spotreby energie vďaka alternatívnym zdrojom energie.

26. apríla 2019

Autor: 3M Dom

Ako si vybrať stavebnú firmu

Pre každého, kto sa rozhodne stavať, je úspešná realizácia vysnívaného domu hlavným cieľom. Ako však nájsť tú správnu stavebnú firmu? Podľa čoho sa rozhodovať? Skúsime vám to priblížiť prostredníctvom niekoľkých kľúčových bodov:

11. marca 2019

Autor: 3M Dom

Murovaný alebo montovaný dom?

V tomto článku vám poradíme a priblížime, podľa čoho si vybrať , ak sa neviete rozhodnúť, či postaviť murovaný, alebo montovaný dom. Rýchlosť stavby už v tomto prípade až tak nerozhoduje, rozdiel môže byť len pár týždňov. Naše odporúčania v článku vychádzajú hlavne z možností pozemku a z vašich preferencií.

04. februára 2019

Autor: 3M Dom

Ako vybrať vhodný pozemok na stavbu domu?

Zvažujete v najbližšej dobe kúpu pozemku? Kúpa pozemku môže priniesť viacero rizík, preto je potrebné zvážiť nielen cenu, ale aj ďalšie dôležité parametre. Každá stavba domu sa začína už pri výbere vhodného pozemku. Pokiaľ si vyberiete správny pozemok už na začiatku, môžete sa vyhnúť viacerým starostiam v budúcnosti.

03. januára 2019

Autor: 3M Dom

Čo znamená stavba domu na kľúč?

Dom na kľúč je často skloňované spojenie, ale čo presne to v praxi znamená? V prvom rade ide o to, že jedna firma je schopná postaviť vám celý dom so svojím tímom ľudí, prípadne sa postarať o všetkých externých dodávateľov a zastrešiť komunikáciu s nimi. Dom na kľúč je zhotovený v stave, že sa doň môžete nasťahovať.

04. decembra 2018

Autor: 3M Dom

Bungalov alebo poschodový dom?

Otázka, na ktorú neexistuje jednoznačná odpoveď. Vždy záleží na vašich potrebách a možnostiach a tomu by ste mali prispôsobiť aj váš dom. Pokúsme sa teraz okrem pozemku a s tým spojených obmedzení zamerať aj na komfort používateľa – obyvateľa domu.