Dohodnite si obhliadku:    0903 830 080

 

Ako si vybrať stavebnú firmu

26. apríla 2019

Autor: 3M Dom

Pre každého, kto sa rozhodne stavať, je úspešná realizácia vysnívaného domu hlavným cieľom. Ako však nájsť tú správnu stavebnú firmu? Podľa čoho sa rozhodovať? Skúsime vám to priblížiť prostredníctvom niekoľkých kľúčových bodov:

 

1.     Rozhodnite sa, aký dom približne chcete a koľko chcete investovať

Porozmýšľajte, koľko priestoru potrebujete a aké máte plány do budúcna, či budete dom využívať napríklad aj na podnikanie. Ak chcete iba tehlový dom, viete, že nebudete hľadať firmu, ktorá stavia drevené domy. Týmto jednoduchým krokom eliminujete veľké množstvo firiem, ktoré nestavajú to, čo chcete alebo čo si predstavujete. Ak chcete investovať určitú sumu peňazí, viete takisto odfiltrovať firmy mimo vášho rozpočtu. Konečné rozhodnutie by tiež malo ovplyvniť nielen to, ako dom vyzerá zvonku, ale hlavne to, aby spĺňal vaše požiadavky na bývanie a aby ste sa tam vy cítili komfortne.

2.     Navštívte firmu osobne

Firmy, ktoré sa dostali do užšieho výberu, obvolajte alebo navštívte osobne. Zistite, či majú vôbec voľné kapacity na stavbu domu, pripravte si vopred otázky, ktoré vás zaujímajú, aby ste sa presvedčili, že ide o naozajstných odborníkov. Niektoré z firiem majú postavené aj vzorové domy, ktoré si môžete prísť priamo obhliadnuť osobne, príp.  vidieť dom, ktorý už má reálnych majiteľov. Pýtajte sa na detaily a všimnite si kvalitu zhotovenia, použité materiály a prístup zo strany firmy. Všimnite si, či má firma vypracované procesy. Ku každej inštalácii vody či elektriny by mali byť zhotovené výkresy na mieru, podľa ktorých dielo majstri zhotovia. Aj to hovorí o kvalite firmy, ktorú si vyberáte.

3.     Začnite hľadať firmu a tiež vybavovať potrebné náležitosti včas

Nielen preto, že je po firmách väčší dopyt, ako je ponuka. Tiež preto, že určitý čas vám zaberie výber vhodného projektu, udelenie stavebného povolenia a vybavenie úveru. Stavebné firmy, ktoré s tým majú skúsenosti, vám vedia poradiť s časovým plánom, príp. rovno aj vybaviť záležitosti spojené so stavbou domu. Pretože napríklad stavebné povolenie sa môže natiahnuť, pokiaľ nezačnete včas. A vybavená stavebná firma, ktorú ste si zazmluvnili, nebude môcť pracovať, kým vy nedostanete stavebné povolenie.

4.     Neberte cenu ako hlavný rozhodujúci faktor

Dom je investíciou na celý život, preto by cena nemala byť rozhodujúcim faktorom. Pri nízkej cene nemôžete čakať vysokú kvalitu, keďže niekde tie peniaze treba ušetriť. Buď to bude kvalita materiálu, pracovnej sily, alebo vedomostí.

5.     Komplexné služby

Sú firmy, ktoré vám postavia dom. A sú firmy, ktoré vám nielenže postavia dom, ale pomôžu aj pri výbere pozemku, vybavení hypotéky a realizácii stavby aj interiéru. Preto zvážte pri výbere tiež tento dôležitý faktor, môže vám ušetriť nielen veľa času, ale aj starostí.

6.     Skontrolujte si zmluvu

Zmluva je dôležitou časťou procesu, preto by ste si ju mali dôkladne prečítať, aby obsahovala všetky potrebné náležitosti, akými sú lehoty dodania, stavebný plán a jeho podmienky. Tiež by mala obsahovať záruky, napr. ako firma 3M Dom, ktorá je garantom stavby aj v prípade, keď ktorýkoľvek dodávateľ zlyhá, a že tak všetko vyrieši na svoje náklady. Nakoniec si overte aj zmluvné poplatky a pokuty pre prípad neplnenia zmluvných povinností. 

Chcete bývať do roka a do dňa v novom dome?

Hľadáte firmu, ktorá môže začať stavať ihneď?

 

Výber dodávateľa býva subjektívny a neexistuje na to jeden správny recept. Ak však budete postupovať podľa týchto bodov, vyhnete sa vážnejším komplikáciám.

Hľadáte spoľahlivú firmu, ktorá môže začať stavať už teraz? Ozvite sa nám a my vám radi postavíme váš vysnívaný dom presne podľa vašich predstáv.  

 

7 krokov k stavbe vysnívaného domu

Výstavba rodinného domu na kľúč je pre každú rodinu veľkou výzvou, hlavne ak ide o stavbu prvého domu. Čo na vás čaká a ako sa správne rozhodovať vám objasníme v e-booku.

Súhlasím so spracovaním osobných údajov na marketingové účely. Viac informácií tu